Navigation Menu+

Zegar i farba tablicowa

Posted on Wrz 15, 2013 by in deco, kuchnia, pokój | 12 comments

Heloł, heloł

prognoza pogody dla Krakowa na mijający weekend była niesprzyjająca – deszcz, chłód ect. Zaplanowaliśmy więc móżdżenie nad kolejnym projektem i rzecz jasna jego realizację. (Nie)stety było wręcz odwrotnie – słońce, temperatura powyżej 21 stopni. Postanowiliśmy jednak, że co zaczęliśmy – dokończymy. Wszystko po to, aby podzielić się z Wami nowym pomysłem.

Posłużyliśmy się, a jak, naszą ścianą pomalowaną tablicową farbą i wysłużonym zegarem. Rozebraliśmy go, by został sam mechanizm, bez oprawy. Przy pomocy silikonu zamontowaliśmy go do ściany. I… gotowe 🙂 No prawie, trzeba było namalować oprawę 🙂

Zega_farba tablicowa_4

Słownik wyrazów bliskoznacznych podaje ;), że „imin” to „drobne zmiany przy niskim nakładzie budżetowym”, które w sposób znaczący zmieniają otoczenie. Tak jest i tym razem. Malując ścianę tablicową farbą, a następnie przyklejając na nią mechanizm zegara możemy zmieniać jego charakter w zależności od tego, kto go użytkuje i czym się aktualnie zajmuje. Podajmy przykłady:

Sport w wielkim mieście

Chyląc czoła przed założycielkami bloga www.sportwwielkimmiescie.pl postanowiliśmy przybliżyć ich plan dnia. Życie obu Pań przepełnione jest aktywnościami z zakresu zdrowego trybu życia, którym skutecznie „zarażają” innych. Nam bardzo się to podoba, dlatego… proszę bardzo, podziwiajcie:

Zega_farba tablicowa_9

Zegar_farba tablicowa_1

Poczytaj o Sport wielkim mieście

Przy okazji pozdrawiamy naszą iminową fankę prowadzącą siłownię „Arkadia” dla Pań właśnie 🙂

Studenci

Życie studenta nie jest łatwe… Wieczne imprezy przecież naprawdę potrafią dać w kość. Rano impreza, w południe impreza, wieczorem i w nocy… a jak, impreza. Również dla tej grupy naszych fanów stworzyliśmy przykład tego przepełnionego obowiązkami kalendarza, yyy zegara oczywiście:

Zega_farba tablicowa_3

Rodzice

OK przyznajemy, studenci mają dużo obowiązków, ale rodzice, chyba odrobinę więcej… zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia swych pociech. Zanim doczekają się pierwszych słów – „mama, tata”, czeka ich cała batalia „karmieniowo-pobudkowa”. Aby nie zapomnieli o której godzinie w nocy ich dziecko potrzebuje jednego i drugiego – mogą zapisać to sobie na zegarze. I znowu – pozdrawiamy iminowych fanów Rafała i Marysię, którzy za 3 tygodnie zostaną rodzicami. Gratulujemy i informujemy: to Was czeka w pierwszych miesiącach życia małej Weroniczki :):

Zega_farba tablicowa_6

Zega_farba tablicowa_5

Day by day

Nowy projekt na tyle szybko nam „poszedł”, że mogliśmy zaprosić do Krakowa gości. Zaplanowaliśmy wieczór, rozpisaliśmy plan nadchodzącej nocy w drobnych szczegółach – od knajpy do knajpy. Plan spełnił się w 100%… dla niektórych od godziny 5 nad ranem w szczególności ;):

Zega_farba tablicowa_2

Projekt ten dedykujemy kochanemu Wujkowi Andrzejowi, dla którego, niestety ku zaskoczeniu wszystkich, zegar przestał tykać kilka godzin temu. RIP.

12 komentarzy

 1. Rewelacja !
  Pytanie tylko ja się użytkuje taka ścianę pomalowaną farbą do tablic ?

  • Witamy Rafal,
   dziękujemy za komentarz. Farba w użyciu jest bardzo prosta. Piszesz/rysujesz kredą, to na co masz ochotę, a jak Ci się znudzi, to zmywasz gąbką i piszesz/rysujesz ponownie 🙂

 2. czy farbę można położyć np na płytę gipsową przy palniku gazowym?

  • Mania,
   farba tablicowa ma takie same właściwości co normalna farba, a nawet zwiększoną odporność na czynniki szkodliwe. Więc jeśli można zwykłą farbę stosować to tablicową tym bardziej 🙂
   Pozdrawiamy,
   załoga imin

 3. Mam takie pytanie,czy zanim poloze farbe to najpierw trzeba sciane zagrunotwac?I jesli najpierw chce polozyc farbe Magnetic przed farba tablicowa,to obowiazuja inne zasady?Wychodze z zalozenia,ze na plycie Karton-Gips mopzna bezposrednio klasc farbe tablicowa?Dzikei z gory za odp:)

  • Witamy Nnnn,
   płyta karton -gips powinna być wcześniej zagruntowana, bo ma ona tendencje do „wpijania” farby, niezależnie czy jest to tablicowa, magnetyczna, czy zwykła farba. Grunty są tanie, kosztują nawet 9 zł za opakowanie 1 L, więc lepiej zainwestować te pieniądze, niż później kłaść większą ilość warstw farby tablicowej, czy magnetycznej.

   Pozdrawiamy
   Załoga imindesign

 4. Witam,
  mam jedno pytanie – jaka jest wydajność farby magnetycznej i tablicowej?
  Dziękuję z góry za odpowiedź 🙂

  • Witamy Magdo,
   wydajność farby tablicowej to 8 m2 przy jednej warstwie, wydajność farby magnetycznej to 6 m2 przy jednej warstwie.

   Pozdrawiamy
   Załoga imindesign

 5. chciałbym zastosować tą farbę zamiast lakobelu. czy farba ta jest odporna na wodę/ plamy z tłuszczy przy gotowaniu i można bez trudu umyć ścianę mokrą szmatką? a także ile warstw takiej farby należałoby położyć?

 6. chciałbym zastosować tą farbę zamiast lakobelu. czy farba ta jest odporna na wodę/ plamy z tłuszczy przy gotowaniu i można bez trudu umyć ścianę mokrą szmatką? a także ile warstw takiej farby należałoby położyć?

 7. Witam
  Czy ta opcja zadziała na ścianie pomalowanej zarówno farbą tablicowa jak i MAGNETYCZNA? Magnes może wpłynąć tu na funkcjonowanie mechanizmu zegara?Pozdrawiam

 8. Witam, jakiej marki farby użyliście i ile zeszło tej farby na pomalowanie takich fragmentów w kuchni?
  (druga część pytania czysta ciekawość, mam zupełnie inny metraż do pomalowania, więc nawet nie będę porównywać 😉

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *