Navigation Menu+

Półka z palet

Posted on Lip 14, 2013 by in deco, pokój | 2 comments

Półka z palet. Bardziej minimalistycznie już się nie da. No dobra, brak półki na dvd jest jeszcze bardziej mini. My jednak zdecydowaliśmy się wydać te, bagatela, 50 zł i oto mamy najlepszą półkę na rtv ever. Według nas, oczywiście.

Skąd pomysł? Chęć jak najmniejszego, jak podaje słownik poprawnej polszczyzny, „zagracenia” mieszkania. Półka jest niewielkich kształtów, a jednak zwraca na siebie uwagę.

6.1_tn

Wszystko co potrzebne do wykonania półki dostępne jest np. w Castoramie czy Leroy Merlin. Poza samymi paletami – te można nabyć w skupie nawet już za 10 zł (my właśnie tyle płaciliśmy). Pozostałe rzeczy – biała, transparenta farba do drewna i kółka to wydatek ok. 40 zł łącznie poniesiony w ww. sklepach. Wkład własny – czas – to przyjemność i naprawdę niezła zabawa.

2.1_tn

Nasza półka celowo nie ma skręconych dwóch, nałożonych na siebie palet. Dzięki temu – w zależności od potrzeb – palety mogą zmienić funkcjonalność. Np. dolna część, z kółkami – może służyć jako dodatkowy stolik podczas imprez domowych, a górna… jako siedzisko 🙂

siedzisko_1_tn

siedzisko_2_tn

Aby zachować naturalną strukturę drewna, ale jednak zabarwić paletę w wybranym przez nas kolorze, całość pomalowaliśmy białą farbą do drewna… trzykrotnie. Teraz staje się jasne dlaczego zrobienie półki z palet zajmuje aż trzy dni. Farba ma to do siebie, że musi wyschnąć, zanim nałoży się jej kolejną warstwę.

3.1_tn

Kółka są znakomitą alternatywą standardowych nóg, a dodatkowo zapewniają mobilność półki.

5.1_tn

Ciekawi nas co sądzicie o tej alternatywnej półce. Podoba się Wam? Macie jakieś dodatkowe pytania jak ją wykonać? Zapraszamy do skorzystania z opcji komentowania poniżej. No i tradycyjnie do galerii slide by slide.

 

2 komentarze

  1. Czyj to projekt? Kto to wymyślił? Czy cokolwiek na tej stronie jest Wszego autorstwa, czy wszystko jest z sieci?pozdrawiam

    • Witaj. Dziękujemy za komentarz.
      Projekt jest autorstwa imin, a więc naszego 🙂 Wszystko co znajduje się na stronie imindesign.pl jest naszą realizacją. Dziś dodamy kolejną, mamy nadzieję, że Ci się spodoba 🙂 Pozdrawiamy.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *