Navigation Menu+

Meble z palet – sofa

Posted on Sie 19, 2014 by in Bez kategorii | 1 comment

Sofa z palet (a w zasadzie sofy z palet, bo zrobiliśmy dwie sztuki) to nasz najnowszy projekt, z którym chcemy się podzielić. Po zrobieniu przez nas krzeseł z palet, o których pisaliśmy w tym poście http://www.imindesign.pl/krzesla-z-palet-w-lovekrove/ praca nad sofami była przyjemnością. Co prawda i w tych meblach jest sporo cięcia, szlifowania i malowania, ale konstrukcja jest zdecydowanie łatwiejsza do wykonania.

iminowe sofy z palet, jak wszystko co robimy, wykonane zostały z potężnym ładunkiem emocjonalnym 🙂 Bardzo dbamy, żeby znak jakości imin faktycznie komunikował bardzo dobre produkty, niezależnie czy są to lampy, meble z palet, czy np. bar z tub kartonowych. Efekt starań wygląda tak:

Sofa z palet_imindesign

Każda sofa pochłonęła sześć palet. Cztery są siedziskiem (dwa poziomy), kolejne dwie oparciem i boczkami, które naprawdę fajnie prezentują się z… boku 😉

Sofa z palet_imindesign11

Sofa z palet_imindesign3

Wyszedł niezły piętrus 😉 Sofy stanowią kącik „piwny”, pomiędzy nimi znajduje się stolik, który również wykonaliśmy z palet… prawie w całości. Musięliśmy dobrać deski odpowiadające tym z palet, żeby stolik mógł być naprawdę solidnych rozmiarów. Jego długość to niespełna dwa metry (i właśnie tutaj wspomogliśmy się niepaletowymi deskami), jego szerokość wynosi 60 cm.

Sofa z palet_imindesign8

Naszym zdaniem wygląda ok, fajnie komponuje się z sofami z palet. Cóż jeszcze możemy napisać… 🙂 Zadbaliśmy o mobilność stolika. Oznacza to, że zamontowaliśmy do niego koła, które gwarantują łatwą „manewrowalność”. Oczywiście kiedy sytuacja tego wymaga, koła w łatwy sposób można zablokować, co by stolik nie śmigał w te i wewte, kiedy tego nie chcemy 🙂

Sofa z palet_imindesign5

Na poprzecznych deskach stolika, nie mogło zabraknąć www iminka. Wielbimy go i czcimy 🙂

Sofa z palet_imindesign10

Oczywiście na stoliku znajduje się szkło hartowane, co by zapewniało bezpieczeństwo użytkownikom, w razie W.

Sofa z palet_imindesign4

Wróćmy jednak do sof 🙂 Na potężnych sofach znajduje się równie potężna gąbka tapicerska, którą obszyliśmy czerwonym, bardzo wytrzymałym materiałem. A na nim… a jak logo imin 🙂

Sofa z palet_imindesign7

Tak jak wspominaliśmy powyżej, sofa ma dwa poziomy palet. Dwa poziomy + gąbka tapicerska gwarantują standardową wysokość sofy, do której jednostka ludzka się przyzywczaiła. Aby nadać konstrukcji lekkości, zdecydowealiśmy wyciąć poprzeczne deski dolnych palet. W ten sposób uzyskaliśmy efekt „nóg” sofy.

Sofa z palet_imindesign9

Całość wygląda naprawdę ciekawie, mając na uwadze wykonane „do kompletu” krzesła z palet.

Krzesło z palet

Sofy z palet, krzesła z palet… meble z palet stają się coraz bardziej popularne. Gdybyście mieli pytanie jak je wykonać, wbijajcie śmiało. Kontakt do nas znajdziecie tutaj.

A na koniec powtórka z rozrywki, czyli przeglądarka zdjęć slide by slide.

1 Comment

  1. Ta czerwień świetnie się komponuje. Gratuluję pomysłów i realizacji. Pozdrawiam

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *