Navigation Menu+

Kolorowe kable, żarówki dekoracyjne, czyli design by imin

Posted on Wrz 11, 2014 by in lampy | 2 comments

Dzisiaj będzie trochę o aranżacji, trochę o lampach i oświetleniu, no i trochę o wystroju wnętrz in general.

Kolorowe kable, przewody w oplotach, silikonowe oprawy, lampy loft, kolorowe lampy, żarówki dekoracyjne, ale też: nowoczesne wnętrza, loft design, interior design, nowoczesne oświeltenie i wiele im pochodnych. Po zapytaniu wujka Googla o ww. frazy często pojawia się… imindesign 🙂 Dziennie około 1000 odsłon naszego bloga zobowiązuje. Szukacie ciekawych i niedrogich pomysłów na aranżację Waszych wnętrz i lądujecie na pokładzie imin. Dlatego specjalnie dla Was postanowiliśmy wykonać sesję aranżacyjną przy użyciu naszych lamp i ciekawych, loftowych wnętrz. Jasne, że lampy wiszące imindesign równie dobrze prezentują się w innych wnętrzach, np. klasycznych i rustykalnych (wystarczy dobrać odpowiednie dodatki), ale nam loft jest szczególnie bliski 🙂 Jedziemy.

Zaczniemy od kuchni. Pewnie część z Was ją rozpoznaje. Tak, tak – to nasza kuchnia, w której jakiś czas temu położyliśmy cegły dekoracyjne (jeśli komuś umknęły te posty to tutaj są linki: http://www.imindesign.pl/cegly-dekoracyjne/ i instrukcja montażu http://www.imindesign.pl/stara-cegla-dekoracyjna-jak-polozyc/).

Silikonowa oprawka, lampa z silikonową oprawką_lampy wiszące_żarówki dekoracyjne_imindesign

Niiisko zawiesiliśmy naszą lampę. Ogromna żarówka dekoracyjna to w naszym przypadku w szczególności dekoracja. Podobnie jak ramka na zdjęcia wsuwana w produkowane przez nas kolorowe kable w oplocie. W ramce znajduje się stare zdjęcie babci za młodu – wpisało się w klimat mieszkania genialnie. Przyjrzyjcie się proszę aranżacji dokładnie. Nasza lampa włączana jest przez megafajne vintage włączniki (lewa strona zdjęcia) – wszystko ze sobąwspółgra. Monochromatyczność została przełamana rośliną umieszczoną w równie minimalistycznej, co całe wnętrze, doniczce. Czarna, silikonowa oprawa z czarnym przewodem w oplocie mocno wybijają się na tle białych cegieł. Tyle wystarczy, żeby uzyskać ciekawą aranżację. Mniej znaczy więcej 🙂

Teraz inna aranżacja – też na tle białych cegieł. Nie będzie to aranżacja wnętrza, tylko aranżacja lamp 🙂 Kolorowe kable mają wiele atutów – jednym z nich jest możliwość zmiany wyglądu lampy w zasadzie kiedykolwiek macie na to chotę. My ostatnio zrobiliśmy coś takiego:

Kolorowe kable w tekstylnym oplocie_nowoczesne lampy wiszące_imindesign_plumen

Skoro mamy pokręconą do granic możliwości świetlówkę Plumen (dostepną w naszym sklepie pod tym linkiem http://www.sklep.imindesign.pl/product/zarowka-dekoracyjna-plumen-60-w), to postanowiliśmy dokładnie to samo zrobić z naszą lampą. Jest to jeden kawałek przewodu (jeden jednego koloru) w staki sposób zawinięty, żeby się utrzymywał w postaci jw. Kaskadowo zawieszone kolorowe kable wyglądają nowocześnie i w tym przypadku przełamują surowiznę cegieł.

W zanadrzu mamy jeszcze nasz ulubiony beton. Na jego tle powiesiliśmy totalną nowość imin. Zdradzimy ją Wam przy okazji tego wpisu, bo lampa już niebawem będzie dostępna na stronie www.sklep.imindesign.pl. Ta nowość to lampa z drewnianą oprawką. Typ drewna: czereśnia, tłoczenie: ręczne, szlifowanie: ręczne. To absolutnie ręcznie robiona oprawka, specjalnie dla ceniącej takie rozwiązania społeczności imindesign 🙂 Tejk a luk:

Drewniana oprawka_kolorowe przewody_żarówki dekoracyjne_imindesign

Kolorowe kable z ręcznie tłoczoną oprawką z drewna czereśniowego bardzo dobrze komponują się na tle betonu. Oba materiały są surowe, niemalowane – naturalne. Zaaranżowaliśmy to wnętrze z turkusowym przewodem – ma pewien pierwastek szarości. Transparentny stolik kawowy dodaje lekkości wnętrzu, podkreśla jego minimalizm. A stary bujany fotel to wisienka na torcie – w sąsiedztwie z drewnianą oprawką lampy wygląda jakby był jej starszym bratem 🙂

Kolejny loft – na tle naturalnych, starych cegieł, odzyskanych po skuciu grubej warstwy tynku. Lampy związane jedną, sporych rozmiarów pętlą tworzą żyrandol. Do tego sofa z palet – do loftu rozwiązanie jak się patrzy. Element tardycyjnego mieszkania pełni tutaj gruby, miękki dywan. Zdecydowanie ociepla to surowe wnętrze. Ta aranżacja to wersja dla odważnych, ale sądzimy, że nie brakuje takich wśród naszych czytelników 🙂

Lampy w stylu loft_kolrowe kable_żarówka na sznurku_żarówki dekoracyjne_imindesign

 

 

Na pierwszy ogień naszych aranżacyjnych poczynań przy użyciu lamp imindesign wzięliśmy klimaty mocno loftowe. Już niebawem podzielimy się z Wami aranżacjami we wnętrzach rustykalnych. A potem będą kolejne style wystroju wnętrz.

Życzymy powodzenia w urzędzaniu Waszych mieszkań/domów/biur. Jeśli przypadły Wam do gustu któreś z pomysłów i widzicie w nich możliwość zawieszenia lamp imin – serdecznie zapraszamy na stronę naszego sklepu: www.sklep.imindesign.pl.

Załoga imindesign

 

2 komentarze

  1. Wow, przeglądam wasz blog i musze przyznac, że fajne macie te lampy z kolorowymi oplotami 🙂 Uwielbiam tę drewnianą 😀 i chyba się skuszę na nią. Po ile jest? bo te turkusowe kolorowe kable bendą mi pasować do nowego mieszkanka. Meżuś już przekonany 😀 dajcie znać pliss pozdr Maryś

  2. Hej Marys, super, że Ci się podobają nasze kolorowe przewody 🙂 Mamy ich całą masę, już nie długo będziemy wprowadzać do sklepu. Lampa z turkusowym przewodem w oplocie i drewnianą oprawką i podsufitką jest już na etapie obfotografowywania i niedługo będzie dostępna w sklepie. Zaglądaj do nas częściej!:)
    Pozdrawiamy
    załoga imin

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *