Navigation Menu+

Farba tablicowa w szkole

Posted on Lis 4, 2014 by in Bez kategorii | 1 comment

Drodzy,

historia tak nas poruszyła, że postanowliśmy sie nią  z Wami podzielić…

… ostatnio zadzwoniła do nas rada pedagogiczna pewnej szkoły, aby dopytać o kwestie związane z farbą tablicową. Zamysł rodziców i rady pedagogicznej był jasny – farba ma umilić czas dzieciom podczas przerw, ma ich integrować, służyć do kuminiacji dzieci – dzieci, dzieci – rodzice, dzieci – nauczyciele. Wszyyytsko dla dzieci 🙂 Wczoraj dostaliśmy taką oto wiadomość od Pani Agaty (rodzica wychowanka Szkoły Podstawowej nr 74 w Poznaniu):

Podczas szkolenia w jakim mieliśmy okazję uczestniczyć (projekt SZKOŁA WSPÓŁPRACY – http://www.szkolawspolpracy.pl) wymyśliliśmy w gronie uczniów, nauczycieli i rodziców projekt FAJNA PRZERWA. Projekt ten zawierał kilka oczekiwań uczniów naszej szkoły poprawiający atrakcyjność przestrzeni szkolnej i sposobu spędzania czasu przerw. Pomysły analizowane były podczas burzy mózgów grupy nauczycieli i rodziców. Uczniowie wyjaśniali swoje potrzeby, nauczyciele (wraz z dyrekcją) analizowali możliwości lokalowe oraz względy bezpieczeństwa… a my jako rodzice próbowaliśmy „pożenić” padające pomysły i wdrożyć je do realizacji.

Jednym z pomysłów, który doczekał się realizacji to FAJNA TABLICA – jest to dominujący element strefy kreatywności, jaka powstała na 2. piętrze naszej szkoły. Na ścianie gdzie dotychczas znajdowała się tradycyjna gazetka powstała FAJNA TABLICA, która służy do kreatywnego spedzania przerw w naszej szkole. Jej funkcja to również komunikacja nie tylko między uczniami, ale także między rodzicami a uczniami, czy nauczycielami.

Dzięki rozmowie telefonicznej z p. Tomkiem ze sklepu imindesign.pl upewniliśmy się którą farbę wybrać – wcześniej wybraliśmy kolor robiąc wizualizację korytarza w trzech kolorach. Pan Tomek doradził w jaki sposób i czym przygotować istniejącą ścianę – zagruntowaliśmy najprostszą farbą dostępną na rynku w dniu malowania. Schła około 4 godzin (dzień był raczej deszczowy i nie pomagał). Do malowania przygotowaliśmy wałki gąbczaste – tak tak! malujący tato ucznia pierwszej klasy (który był naszym mistrzem!) miał duże doświadczenie w malowaniu wnętrz, choć nigdy wcześniej farbą tablicową. Zakupiliśmy szerokie taśmy malarskie, dużo folii i wzięliśmy się do pracy.

przygotowanie

malowanie

dzieci_w_pracy2

Pracowaliśmy w gronie rodziców i dzieci – w sumie 5 dorosłych i 7 dzieci w sobotę 18 października 2014 w godzinach 9.00-19.00. Z trzygodzinną przerwą na obiad 🙂 Popołudniem pomalowaliśmy ścianę farbą tablicową – bardzo szybko schła i kolejne dwie warstwy kładliśmy po 1h od pomalowania poprzedniej. Farba świetnie się wchłaniała i dzięki umiejętnościom naszego mistrza jest też niezwykle gładka, choć pod spodem kilka farb w tym olejna!

Farba tablicowa w szkole_2

W finale zaraz po malowaniu przykleiliśmy przygotowane litery ze styroduru i listwę na dole tablicy dla ogarnięcia pyłu i miejsca na pozostawianie kred.

Farba tablicowa w szkole_3

Tak przygotowaną tablicę pozostawiliśmy do poniedziałku do wyschnięcia. We wtorek 21.10.2014 nastąpiła inauguracja, na którą czekali już niecierpliwie uczniowie. Każdego kolejnego dnia – a trafiło na deszczowy tydzień tablica zapełniała się nowymi pomysłami – były konkursy kółka i krzyżyka, w dzień Życzliwości tylko miłe słowa, a wkrótce z pewnością dzieci zaskoczą innymi kreatywnymi pomysłami.  Nasza FAJNA TABLICA to ponad 15m2 kreatywnej przestrzeni! Dziękujemy za radę wykorzystania polskiego producenta marki Primacol – doskonale nam się spisała. Na naszą przestrzeń wystarczyły 3 opakowania 0,75l – jedna została nam w zapasie na ewentualne odświeżenie w późniejszym terminie.

Farba tablicowa w szkole_4

Taaak – taki właśnie list trafił wczoraj na iminową pocztę mailową. Jesteśmy przeszczęśliwi, że produkt sprzedawany w naszym sklepie sprawił tyyyyle radości. Zwłaszcza, że radość ta została sprawiona dzieciom. Farby tablicowe Primacol są trwałe, bezpieczne i dają dużo radości – dlatego mogą być zastosowane nawet w takich przestrzeniach, jak szkoły. Mamy nadzieję, że inicjtatywa Szkoły Podstawowej nr 74 w Poznaniu będzie odwzorowywana przez inne placówki dydaktyczne w Polsce. Postawa rodziców, dzieci, dyrekcji i nauczycieli jest godna podziwu i… naśladowania 🙂 Załoga imindesign serdecznie gratuluje i życzy dalszych, kreatywnych pomysłów… I ich realizacji 🙂


	
				
	

1 Comment

  1. Witam.Chciałabym zrobić w ogrodzie, dużą tablicę kredową ,zawieszoną między dwoma belkami pergoli.Jaka płyta i farba ( najlepiej zielona) się do tego nadaje?

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *