Navigation Menu+

Czarna cegła dekoracyjna – sypialnia loft

Posted on Cze 8, 2015 by in Bez kategorii, pokój | 3 comments

Witajcie kochani,

meldujemy się z nowym wpisem, co oznacza kolejną zmianę w iminowym penthousie 😉 Jakiś  czas temu, a było to już w listopadzie ubiegłego roku, pisaliśmy, że rozpoczynamy proces uloftowiania naszej sypialni. Pracę zaczęliśmy od skucia tynku na suficie (o czym trochę pisaliśmy w tym wpisie http://www.imindesign.pl/szara-farba-tablicowa-na-szafie/). Potem, niestety, na wiele miesięcy musieliśmy odłożyć te metamorfozy. Nawał pracy nie pozwalał na zrobienie czegokolwiek. Na szczęście przyszedł długi weekend, a wraz z nim możliwość… nieco innej pracy 😉 Postanowiliśmy położyć nasze ulubione cegły 🙂 I pomalować je na czarno. Ponownie zdecydowaliśmy się na cegły firmy Kraina Kamienia, ponieważ wyglądają bardzo dobrze i jednocześnie są niedrogie.

Ponownie jak rok temu, w przypadku układania cegieł w kuchni, pracę rozpoczęliśmy od namalowania linii ułatwiających prosto przyklejać kolejne cegły. Potrzebne narzędzia do tego: poziomica, ołówek/długopis i drabina:

Linie

Następnie rozpoczęliśmy przyklejanie cegieł. Tutaj niezbędne okażą się: szpachelka, klej do płyt kartonowo-gipsowych, woda i spora ilość czasu. Nasza ściana ma 12 m2, po jakimś metrze, mieliśmy serdecznie dość pracy ze względu na bezwład w rękach 😉

Przyklejanie cegieł

Na szczęście układanie cegieł nie było takie złe, przed nami przecież było jeszcze fugowanie i malowanie cegieł na czarno. Oryginalnie cegły są w kolorze białym, więc malowanie na czarno wymaga ultraprecyzji, żeby ani jedna drobna, biała kropeczka nie była na nich widoczna:

Czarna cegła dekoracyjna

Po pomalowaniu ściany wszystkie bóle, nerwy, płacz i lament poszły w niepamięć. Dlaczego? A no dlatego, że uzyskany efekt jest taki, jaki planowaliśmy. A nawet jeszcze lepszy 🙂 Czarne cegły w połączeniu z surowym betonem na suficie i pomarańczową wykładziną na podłodze prezentują się doskonale. Brakuje jeszcze instalacji z produkowanymi przez nas lampami (a obiecujemy – będzie nieziemska), ale przyjdzie na nie pora. Długich weekendów co prawda nie ma w kalendarzu, ale praca z naszymi lampami to przecież czysta przyjemność 🙂 Znajdziemy na nią czas. A teraz zdjęcia sypialni z czarną cegłą:

Czarna cegła dekoracyjna sypialnia loft imindesign

Wspomniane połączenie pomarańczowej podłogi z czernią cegieł:

Czarna cegła dekoracyjna sypialnia loft imindesign2

I jeszcze beton vs. cegły 🙂

Czarna cegła dekoracyjna sypialnia loft imindesign6

Na tle czarnego koloru wyjątkowo dobrze prezentuje się również soczysta zieleń:

Czarna cegła dekoracyjna sypialnia loft imindesign5

Całość prezentuje się o tak:

Czarna cegła dekoracyjna sypialnia loft imindesign3

Co powiecie na temat czarnych cegieł w sypialni? Nie ukrywamy, sami w myślach mieliśmy „czy to aby nie trochę za hardcorowo”, „czarna cegła, i to jeszcze w sypialni”. Ale spróbowaliśmy i jesteśmy mega zadowoleni. W razie „W” zawsze wszystko można zmienić 🙂 Gdybyście szukali sposobu jak dokładnie położyć cegłę, to zapraszamy do kliknięcia w ten link http://www.imindesign.pl/stara-cegla-dekoracyjna-jak-polozyc/. Znajduje się w nim bardzo szczegółowy opis i oczywiście filmik 🙂

Czarna cegła dekoracyjna sypialnia loft imindesign4

Pozdrawiamy, oczekujcie kolejnych postów niebawem.

Załoga imindesign

3 komentarze

  1. Świetny efekt. A skąd macie taki ładny zagłówek drewniany z półkami? 🙂

  2. Witam,jakiej farby używaliscie do malowania cegły?

  3. Witam,
    jaką farbą pomalowaliście cegłę? Efekt jest super.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *